O Fundacji:
Fundacja t: powstała, by otwierać teatr. Dwukropek inicjuje dyskusje, stwarza nowe obszary działania, włącza osoby, zagrożone wykluczeniem. Teatr bowiem jest dla nas narzędziem poznawania i komentowania współczesnego świata i otaczającej rzeczywistości, opowieścią o społeczeństwie, marzeniem o przestrzeni spotkania i wspólnej aktywności różnych osób i grup.
Realizujemy autorskie projekty artystyczno-społeczne, teatralne, performatywne i edukacyjne. Piszemy o najciekawszych zjawiskach w teatrze współczesnym i sięgamy do nowatorskich propozycji dziś zamkniętych w archiwach. Inicjujemy sytuacje wymiany doświadczeń i wspólnotowe procesy twórcze. Pracujemy ze społecznościami, promujemy ich specyfikę, kulturę i lokalny potencjał.
W obszarze naszych zainteresowań leżą działania w przestrzeni publicznej, pamięć jednostki i wspólnoty, archiwa afektywne. Odwołujemy się do różnych aspektów szeroko rozumianego teatru współczesnego, sięgamy także ku mniej uświadomionym aspektom sztuki: performansowi, światłu i sztukom wizualnym, teatrowi dźwięku i audioart. Badamy zagadnienia ruchu i ciała w teatrze, teatru plastycznego i teatru formy, społecznego wymiaru przekazu w teatrze współczesnym oraz udostępniania sztuki osobom wykluczonym ze względu na niepełnosprawność lub defaworyzowanym z przyczyn społecznych, ekonomicznych, prawnych.
Eksperymentujemy z nowymi formami, chcemy pobudzać refleksję, wzmacniać zmysł obserwacji rzeczywistości i krytyczne myślenie. Tworzymy teatr, który zmienia myślenie, daje wolność w postrzeganiu i komentowania świata.
Prowadzący warsztaty:
Marta Kurowska – teatrolożka, dramaturżka, krytyczka, pedagożka teatru. Autorka publikacji z dziedziny teatru i dramatu współczesnego, redaktorka programów teatralnych. Inicjatorka, kuratorka i prowadząca działania edukacyjne we Wrocławskim Teatrze Lalek.
Bartosz Kurowski – studiował pedagogikę i kulturoznawstwo, a obecnie reżyserię teatru lalek. Zajmuje się teatrem plastycznym, eksperymentami formalnymi w teatrze młodego odbiorcy, działaniami na styku teatru ciała i teatru przedmiotu oraz społecznym wymiarem przekazu w teatrze współczesnym.
Tomasz Malczuk – studiował kulturoznawstwo oraz krytykę sztuki i kuratorstwo. Założyciel kolektywu Equinox, specjalizuje się w malarstwie wielkoformatowym z użyciem farb UV i projektowaniem rozwiązań dekoracyjnych w skali festiwalowej, projektach scen i aranżacjach przestrzeni klubowej.
Robert Maniak – realizator dźwięku, montażysta, VJ. Autor udźwiękowienia i animacji do spektakli teatralnych. Inicjator, kurator i prowadzący działania edukacyjne we Wrocławskim Teatrze Lalek, jako pedagog teatru współpracuje również z Fundacją L’Arche, Fundacją Katarynka, Galerią ArtBrut oraz Zakładem Karnym nr 1 we Wrocławiu.
Justyna Mańkowska – absolwentka dziennikarstwa i multimediów. Wiceprezeska Fundacji na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji „KATARYNKA”. Opracowuje audiodeskrypcję do spektakli i prowadzi warsztaty w dolnośląskich teatrach.
Hubert Michalak – teatrolog, aktor, krytyk teatralny. Redaktor programów teatralnych i katalogów festiwalowych. Konsultant ds. programowych Krakowskich Reminescencji Teatralnych. Stały współpracownik programu Dilettante – teatr w ruchu MIK , prowadzi warsztaty w ramach Uniwersytetu Dzieci.
Joanna Pietras – psycholożka, socjoterapeutka w nurcie psychodynamicznym. Pasjonatka różnych ruchów taneczno-performatywnych oraz teatru fizycznego. Czynnie bierze udział w szkoleniach z zakresu ruchu, teatru, tańca i głosu.