Most[l]y

Most[l]y łączy w sobie elementy słuchowiska i audiowycieczki, małego spektaklu dokumentalnego i szkicu portretowego. Niczym w Grze w klasy Julio Cortazara uczestnicy wybierają swój własny sposób poruszania się po historiach, które dzieją się zawsze w określonych miejscach, są z nimi nierozerwalnie splecione. To podróż realna i metaforyczna zarazem, próba stworzenia emocjonalnej mapy realnie istniejących miejsc. Podążając za opowieścią, tworzoną przede wszystkim za pomocą środków akustycznych, wyobraźnia i osobisty kontakt każdego z uczestników pozwolą wypełnić jej granice, intensywnie doświadczyć tego wycinka czasoprzestrzeni.
Przewodnikami po obszarach intymnych, nieoficjalnych, pozostających poza oficjalnym dyskursem są wrocławskie dzieci i młodzież. To z perspektywy młodych twórców: ich opowieści, wiedzy i niewiedzy, doświadczeń i osobowości uczestnicy spojrzą na to, co wydaje się dobrze znane. Eksperci od własnego życia, od dnia codziennego, pod opieką profesjonalnych twórców, samodzielnie stworzyli artystyczną wypowiedź, która nie udaje rzeczywistości. Przedstawia jedynie złożony świat, w którym jednostka nadal się liczy, zaś prawda przybiera zawsze postać narracji.

koncepcja merytoryczna projektu, scenariusz, reżyseria, prowadzenie warsztatów:
Marta Kurowska, Bartosz Kurowski, Robert Maniak, Hubert Michalak, Magdalena Szwaj

Projekt zrealizowany od stycznia do czerwca 2015 roku w ramach programu MOSTY Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Partnerem projektu było Wrocławskie Centrum Opieki i Wychowania